Principal's Award for Overall Excellence

2018 Daniel Tang
2017 Amber Vodanovich
2016 Esther Oh
2015 Grace Chang
2014 Yash Shahri
2013 Alex Miller
2012 Aman Sethi
2011 Cameron Low
2010 Nicola Miles
2009 Norine Ma
2008 Norine Ma
2007 Angela Mason
2006 Lysea Munoz
2005 Tony Yuen
2004 Jane Wei
2003 Benjamin Paterson
2002 Peter Bevan
2001 Jon Craig
2000 Amelia Van Slooten
  Lucas Cooney Harris
1999 Tatiana Marich
1998 Clifton Lin
1997 Shari Ludlam

 

Somerville Cup

2018 Jordan Cox
2017 Ellen Potter
2016 Caitlin Grove
2015 Denver Stutt
2014 Shannon Van Aswegen
2013 Josh Bradley
2012 Kate Littlejohn
2011 Grace Lee
2010 Ryan Dixon
2009 Ryan Dixon
2008 Sarah Dalton
2007 Mikayla Arbuthnott
2006 Bradley Croawell
2005 Ashleigh Gibson
2004 Jason Dimock
2003 Nigeena Razamjoo
2002 Jessica Shew
2001 Karyn Fox
2000 Marcus McCartney
1999 Christopher McTague
1998 Andrew Mason
1997 Andrew Willoughby

 Year 7 Citizenship Cup

2018 Jamie Scott
2017 Mitchell Carr
2016 Brooke Conover
2015 Hayley Adams
2014 Ethan McCormick
2013 So Yoon (Alice) Park
2012 Derek Long
2011 Sophie Skelton
2010 Fatima Al-Hakak
2009 Keshini Ketheeswaran
2008 Abigail Pickering
2007 Thaddeus Tucker
2006 Aishu Joshi
2005 Georgia Walden
2004 Dean Wallace
2003 Karen Damania
2002 Laura Austin
2001 Patrick Rowlands
2000 Claire Surendonk
1999 Sophie Matthews
  Sarah Matthew
1998 Christopher McTague
1997 Amanda Bason

 

Year 8 Citizenship Cup

2018 Danielle Curlett
  Joshua Radford
2017 Jaden Naidoo
2016 Ryan Koshy
2015 Amelie Murphy
2014 Arya Kantroo
2013 Neve Bradbury
2012 Alexandra Page
2011 Christopher Walden
2010 Bailie Kirtlan
2009 Griffin Hill
2008 Laura Twyman
2007 Natasha Unkovich
2006 Georgia Walden
2005 Nicola Crawford
2004 Emma Surendonk
2003 Erin Helliwell
2002 Shivendra Narayan
2001 Johanna Smith
2000 Eddy Fan
1999 Nadia Langhorne
1998 Amanda Bason

 

Service to the School Cup

2018 Kayla Conover
2017 Thomas Donnell
2016 Liam Pauling
2015 Georgia Taylor
2014 Muskaan Gopilal
2013 Stella Atkin
2012 Taine Rogers
2011 Karen Lee
2010 Laura Cloves
2009 Zena Al-Ani
2008 Winifred Lee
2007 Haixin Huang
2006 Sarah Jang
2005 Shalini Ketheeswaran
2004 Karen Damania
2003 Ryan Mulder
2002 Oliver Gilmour
2001 Lucy Campbell
2000 Emma Andrews
1999 Navin Lal
1998 Jonathan Warner
  Daniel Evan
1997 Kimberly Greenwell

 

Literacy Cup

2018 Krishant Maharaj
2017 Jessica Dixon
2016 Jasmine Goodwin
2015 Aiden Iqbal
2014 Alice Park 
2013 Grace Goodwin
2012 Elias Worrall-Bader
2011 Cameron Low
2010 Nicola Miles
2009 Anthony Cook
2008 Alexander Woodward
2007 Bridget Keene
2006 Anne-Marie Anderson
2005 Revati Chopara
2004 Scott Moyes
2003 Russell Grant
2002 Peter Bevan
2001 Emily Longsdale-Cooper
  Kayla Langhorne
2000 Amelia Van Slooten
1999 Casy McLellan
1998 Angela Tomlinson
1997 Katie Surendonk

Science Cup

2018 Orlando Ye
2017 Thomas Donnell
2016 Esther Oh
2015 Ethan McCormick
2014 Ethan McCormick
2013 Ishani Mathur
2012 Yashmeeta Govind
  Sophie Wei
2011 Sonna Narayanan
2010 Georgina Hunt
2009 Zena Al-Ani
2008 Samuel Peat
2007 Lisa Li
2006 Megan Koh
2005 Megan Paterson
2004 Samuel Jackson
2003 Danielle Jacobs
2002 Caleb Lui
2001 Leighland Okey
2000 Michael Carter
1999 Amelia Van Slooten

 

Mathematics Cup

2018 Melinda Shao
2017 Scott Mouat
2016 Jennifer Cao
2015 Mackinley He
2014 Yash Shahri
2013 Alex Miller
2012 Aman Sethi
2011 Cameron Low
2010 Byron Lam
2009 Norine Ma
2008 Min Xuan Chow
2007 Choo Koo
2006 Tzu Han Lin
2005 Michael Kim
2004 Tim Wang
2003 Joey Tan
  Ping Eu Lee
2002 Jon Craig
2001 Jon Craig
2000 Amelia Van Slooten
1999 Bonnie Tse
1998 Albert Cheng
1997 Amanda Goh
  Carmen Yi

 

Sports Excellence Girls

2018 Danielle Asiata (Y7)
  Timaima Jones (Y8)
2017 Kayla Conover (Y7)
  Brooke Conover (Y8)
2016 Sophia Garofalakis (Y7)
  Abby Lockhart (Y8)
2015 Abby Lockhart (Y7)
  Grace Change (Y8)
2014 Grace Chang (Y7)
  McKenzie Wiki (Y8)
2013 Anagh Driscoll (Y7)
  Courtney Huff (Y8)
  Amy Waters (Y8)
2012 Elise Conway (Y7)
  Sophie Shelton (Y8)
2011 Emma Draper
2010 Ainsley Thorpe
2009 Kim Dwyer
2008 Shae Lightwood-Morris
2007 Paige Harwood
2006 Samantha Reynolds
2005 Tamara Anstis
2004 Rebecka Gray
2003 Jordan Wilson
2002 Tara Mills
2001 Ivy Chiang
2000 Caroline Kellett
1999 Justine Bond
1998 Carmel Long
1997 Rebecca Dick

 

Sports Excellence Boys

2018 Kaiden Warren (Y7)
  Luke Hegley (Y8)
2017 Joshua Radford (Y7)
  Jaden Naidoo (Y8)
2016 Samuel Warren (Y7)
  Joshua Brown (Y8)
2015 Zane Powell (Y7)
  Thomas Staples (Y8)
2014 Regan McGregor (Y7)
  Jaskaran Rehal (Y8)
2013 Max Bradbury (Y7)
  Rongonui Andrews (Y8)
2012 Rongonui Andrews (Y7)
  Harrison Walk (Y8)
2011 Christopher Walden
2010 Liam Hill
2009 Trent Thorpe
2008 Rick McGregor
  Trent Thorpe
2007 Jonathan Goosman
2006 Nicholas Smith
2005 Timothy Shearer
2004 Dean Wallace
2003 Matthew Holtom
2002 Dave Son
2001 Martin Colenbrander
2000 Eddy Fan
1999 Chad Hill
1998 Robert Tinkler
1997 Ross O'Loughlin