School Athletics Day Results

YEAR 7 Boys 1st Place 2nd Place 3rd Place
  Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3
EVENT:      
100m Kyle Van Onselen Michael Reynders Sirus Pokere
200m Michael Reynders Amru Chalabi Noah Singh
400m Noah Singh Micah Singh Finn Murphy
800m Finn Murphy Liam Bevitt Albie Palmer-Clarke
1500m Liam Bevitt Albie Palmer-Clarke Keagan Gouws
       
Shotput Hosea Toki Mautaif Sampson Tautali Kyle Van Onselen
Discus Hosea Toki Mautaif Oliver Bellard Tanish Naidoo
Long Jump Tanish Naidoo Michael Reynders Liam Bevitt
High Jump Mason Bray Michael Reynders Jiny Shim
       
YEAR 7 Girls 1st Place 2nd Place 3rd Place
  Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3
EVENT:      
100m Natheerah Sadan Brooke Carpenter Leila Hifo
200m Brooke Carpenter Taylah Byers Paige Beagley
400m Taylah Byers Brooke Carpenter Paige Beagley
800m Taylah Byers Mollie Phipps Gabrielle Dalton Wilson
1500m Isabella Preisig Gabrielle Dalton Wilson Karli Geyser
       
Shotput Leila Hifo Isabella Preisig Ayaan Lambat
Discus Eva Malez Ayaan Lambat Jaralee Tonga
Long Jump Taylah Byers Isabella Preisig Amelia Mckenzie
High Jump Paige Beagley Amelia Mckenzie Sandra Thompson
       
YEAR 8 Boys 1st Place 2nd Place 3rd Place
  Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3
EVENT:      
100m Ben Blundell Zach Reynolds Christofell Greyling
200m Ben Blundell Zach Reynolds Christofell Greyling
400m Levi Saunders Jarred Randle Liam Wessels
800m Finn Wessels Levi Saunders Keegan O'reilly
1500m Finn Wessels Cliff Tse Khavin Kannan
       
Shotput Brooklyn Pardoe Jarred Randle Khavin Kannan
Discus Jesse Sanders Finn Wessels Zach Reynolds
Long Jump Ben Blundell Alex Fahey Zach Reynolds
High Jump Khavin Kannan Harrison Pauling Ben Blundell
       
YEAR 8 Girls 1st Place 2nd Place 3rd Place
  Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3
EVENT:      
100m Chloe Overend Monique Pulley Addison Doeg
200m Monique Pulley Helena Dunn Holly Mellor
400m Sienna Pauling Charlotte Radford Zoe Brazier
800m Sienna Pauling Mae Reynolds Breannah Kirby
1500m Sienna Pauling Zoe Brazier Mae Reynolds
       
Shotput Sierra Lau'ese Cassidy Christianson-Sparks Jaida Blithe
Discus Sierra Lau'ese Hope Kinsella Jamie Meredith
Long Jump Alana Wilson Aarushi Thota Zoe Brazier
High Jump Alana Wilson Cassidy Christianson-Sparks Aarushi Thota

SEZ Athletics Day Results

100m Y7 Boys   Zach Reynolds - 1st  
       
200m Y7 Girls   Taylah Byers - 2nd  
       
400m Y8 Girls   Sienna Pauling - 2nd  
400m Y7 Girls   Taylah Byers - 1st  
       
800m Y8 Girls   Sienna Pauling - 2nd  
800m Y7 Girls   Taylah Byers - 2nd  
       
1500m Y8 Girls   Sienna Pauling - 2nd Zoe Brazier - 3rd
1500m Y7 Boys   Liam Bevitt - 3rd  
1500m Y7 Girls   Isabelle Preisig - 2nd  
       
Long Jump Y7 Girls   Amelia McKenzie - 1st Taylah Byers - 3rd
       
High Jump Y8 Girls   Alana Wilson -3rd  
High Jump Y7 Girls   Amelia McKenzie - 3rd  
       
Year 7 Girls Relay 3rd Natheerah, Brooke, Leila, London
Year 8 Boys Relay 2nd Ben, Zach, Christofell, Jarred